Przeprowadzki Warszawa | biuro@trans-team.com | ☎ Tel: (+48) 22 308 00 80 | 📞 Tel: 24/h 783 099 299

Jak obniżyć koszt przeprowadzki.

Opublikowane przez admin w dniu

Ile kosztuje przeprowadzka w Warszawie

Przeprowadzka to jedno z tych haseł, na które większość z nas reaguje przerażeniem. Nagle musimy opuścić miejsce, w którym się zadomowiliśmy i przenieść się w nowe, najczęściej nie do końca nam znane. No i oczywiście łączy się to zazwyczaj także z dodatkowymi wydatkami. Jednak mamy możliwość zmniejszyć koszty przeprowadzki, jeżeli odpowiednio sobie wszystko z wyprzedzeniem zaplanujemy. Oto najlepsze sposoby jak zaoszczędzić podczas zmiany lokum.

1. Zastanów się, co tak naprawdę chcesz ze sobą zabrać, a co jest tylko zbędną, „zachomikowaną” rzeczą, która znalazła się w domu przez przypadek, lub w nowym miejscu nie będzie na nią miejsca i / lub potrzeby. Takie rozmyślania najlepiej zacznij już kilka tygodni przed pakowaniem. Od czasu do czasu przejrzyj szafki czy kąty i zastanów się, czego tak naprawdę nie będzie Ci potrzeba, ani nie będzie żal wyrzucić (uważaj na sentymenty!). Powoli kompletuj czarną listę tych przedmiotów, ewentualnie, jeżeli masz taką możliwość, sukcesywnie je wyrzucaj czy oddawaj. Pozwoli to na zmniejszenie ilości rzeczy, jakie trzeba bezie ze sobą zabrać, a tym samym oszczędzisz czas i pieniądze.

2. Zorganizuj sobie tanie kartony. Zamiast kupować pojemnik na wszytki drobiazgi po kolei, przejdź się na przykład do pobliskiego sklepu czy marketu. Tam często może się okazać, że pracownicy chętnie oddadzą Ci za darmo opakowania zbiorcze po produktach. W ten sposób ty masz kartony za darmo, a oni pozbywają się śmieci, za których utylizację muszą dodatkowo płacić.

3. Skorzystaj z usług firmy zajmującej się transportem i przeprowadzkami. Jeżeli posiadasz tylko samochód osobowy, możesz mieć trudność z przewiezieniem większych sprzętów, czy będzie potrzeba zrobienia kilku kursów. I nagle okazuje się, że koszty paliwa już znacznie wykraczają poza kwotę, jaką byśmy musieli zapłacić profesjonalnej firmie, która jednorazowo, dużym samochodem dostawczym przewiezie cały nasz dobytek. Ponadto firmy oferujące usługi transportowe i pomoc w przeprowadzkach, mają często doskonale zorganizowany sposób pracy, przez co przeprowadzka zajmuje raptem kilka godzin. To pozwala na oszczędność czasu, jak i nie trzeba martwić się na przykład braniem urlopu.

4. Kolejną zaletą wynajmu firmy przewozowej jest gwarancja, że podczas transportu delikatnych sprzętów i przedmiotów, nie zostaną one uszkodzone, a tym samym nie będziemy narażeni na dodatkowe koszty.

Odpowiedź na pytanie, jak obniżyć koszt przeprowadzki to temat rzeka, ale naprawdę się da. Nie bójmy się korzystać z mało popularnych rozwiązań, czy usług profesjonalnych firm. Na koniec może się okazać, że to właśnie dzięki nim, nie musieliśmy wydawać dodatkowych pieniędzy.

Call Now ButtonPrzeprowadzki Warszawa