Praktyczna porada podczas pakowania przeprowadzki.

Co się może przydać w czasie przeprowadzki.

 

Mamy taki zwyczaj, że często pozostawiamy wiele rzeczy, które teoretycznie powinno się wyrzucić, bo może kiedyś się przydadzą. O ile samo w sobie jest to uciążliwe i odradzamy pozostawiania sterty niepotrzebnych rzeczy, które tylko później zaśmiecają lokum, o tyle, jeżeli w najbliższym czasie planujemy przeprowadzkę, warto na niektóre z przedmiotów, które zazwyczaj byśmy wyrzucili spojrzeć z innej perspektywy.

Niektóre opakowania pewnych rzeczy, które kupujemy na co dzień, stają się niezwykle przydatne podczas szykowania się do transportu związanego z przeprowadzką. I tak na przykład zwróćmy uwagę na:

1. Kartony, głównie oczywiście taki z grubej tektury falistej, które mogą odgrywać rolę idealnych wprost do zapakowania i przewozu mienia. Często w tego typu kartony pakowane są produkty spożywcze, kupowane w większych ilościach. Rzadziej znajdziemy tego typu karton jako opakowanie sprzętu AGD czy RTV. Kartony stricte reklamowe, mające na celu wyłącznie opakowanie nie powinny nas interesować.

2. Folia bąbelkowa. Niezależnie od wielkości. Służy ona do zabezpieczenia wszystkiego, od dużych sprzętów, poprzez delikatne ozdobne przedmioty, kruchą zastawę czy nawet do zabezpieczenia roślin.

3. Pianka polietylenowa. Często służąca podobnie jak folia bąbelkowa. Można ją także zastosować jako przekładki, na przykład podczas pakowania porcelanowej zastawy.

4. Styropian. Większe fragmentu mogą okazać się nieocenione podczas pakowania dużych sprzętów do kartonów na czas przeprowadzki. Zabezpieczymy nim rogi czy ścianki mebli, aby nie uległy obiciu lub otarciu.

5. Wszelkiego rodzaju wypełniacze. A może to być wszytko. Od skrawków papieru np. z niszczarki, poprzez różnego rodzaju fragmenty miękkich pianek i styropianowych kawałków.

6. Gumki recepturki, klamerki i różnego rodzaju taśmy. Te mniejsze przydadzą się do zabezpieczenia opakowań z małą zawartością mogącą się wysypać. Większe i mocniejsze, do zabezpieczenia większego sprzętu przed przesuwaniem się w opakowaniach podczas transportu.

7. Woreczki strunowe. Świetna sprawa do przewozu drobiazgów, jak i rzeczy, które chcemy zabezpieczyć przed wilgocią.

Oczywiście wszystkie te akcesoria mogą by zakupione w odpowiednich sklepach bezpośrednio przed przeprowadzką, ale po co, skoro możemy mieć je w całości za darmo.