Przeprowadzki Warszawa | biuro@trans-team.com | ☎ Tel: (+48) 22 308 00 80 | 📞 Tel: 24/h 783 099 299

Przeprowadzka a sprawy urzędowe.

Opublikowane przez admin w dniu

Najważniejsze sprawy urzędowe podczas przeprowadzki.

Przeprowadzka to nie tylko czas, kiedy na głowie mamy spakowanie się i sprawne przewiezienie naszych rzeczy do nowego mieszkania. To też moment, kiedy zmienia się nasz adres korespondencyjny i wiele urzędów wymaga poinformowania o takich zmianach, jak i czasami trzeba również postarać się o nowe dokumenty. Oto lista najważniejszych spraw urzędowych, które powinny być załatwione przed podczas i w trakcie przeprowadzki.

Powszechnie wiele osób uważa, że nie ma już czegoś takiego jak obowiązek posiadania miejsca zameldowania. Nie jest to prawda. Nadal, jeżeli mamy zamiar przebywać w jakimś miejscu powyżej 3 miesięcy, a więc tyczy się to także przeprowadzki jako obywatel RP mamy obowiązek wymeldować się ze starego lokum przy jednoczesnym zameldowaniu w nowym. Razem z tym idzie wymiana najważniejszych dokumentów, takich jak dowód osobisty, prawo jazdy czy dowód rejestracyjny. Wszystko musi być zmienione i zgłoszone w urzędach. W przypadku wyprowadzenia się poza miasto, w którym do tej pory mieszkaliśmy, może okazać się, że musimy także wymienić tablice rejestracyjne samochodu.

Kolejna ważna sprawa, to wypowiedzenie najlepiej z miesięcznym wyprzedzeniem (ale wszytko zależy od indywidualnych ustaleń) umów o wszelakie media czy stałe dostawy pod adres. W przypadku umów na telefon komórkowy, prenumeraty, banki itp. można po prostu zmienić adres do korespondencji na nowy.

W przypadku prowadzenia działalności gospodarczej w miejscu zamieszkania (lub przy przeprowadzce firmy) pamiętajmy, że mamy tylko 7 dni na zgłoszenie faktu zmiany lokalu do Urzędu Skarbowego.

Dobrze jest także poinstruować nowych lokatorów w starym miejscu zamieszkania lub zaprzyjaźnionych sąsiadów, jaki będzie od teraz obecny adres, aby w razie niedopełnienia zmian w jakiś dokumentach, korespondencja została dobrze nakierowana. Tak samo warto przypilnować, aby poprzedni lokatorzy nowego lokum także pozostawili nam taki ślad po sobie. Łatwiej wtedy o kontakt w poważnych sprawach.

Tanie przeprowadzki! Zadzwoń!