Przeprowadzki Warszawa - Białystok

 

Białystok, czyli stolica województwa podlaskiego. Leży w sąsiedztwie Białorusi, Litwy i Rosji. Od wieków żyją w nim przedstawiciele różnych kultur, religii i narodowości. Miasto ma dużo chłodniejszy klimat, od innych położonych na nizinie. Temperatury przeważnie są najzimniejsze w Polsce.

Sporą część Białegostoku zajmują tereny zielone, dzięki czemu miasto może funkcjonować w programie Zielone Płuca Polski razem z miastami ościennymi. W bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się rezerwaty, co jest dosyć unikatowe. Również w samym mieście funkcjonuje mnóstwo parków, nie trzeba z niego wyjeżdżać, aby wypocząć.

Białystok ma barwną historię, co znajduje odzwierciedlenie w architekturze miasta. Znajdziemy w nim mnóstwo zabytków z różnych epok oraz kultur, co przyciąga tłumy turystów. Znajduje się w znacznej odległości od Warszawy, więc kto ceni sobie spokojny tryb życia w dużym mieście, ale jednocześnie bez zgiełku metropolii, z pewnością się w nim odnajdzie. Przeprowadzki w takie miejsce, są coraz częstsze niż na przykład przeprowadzki do Warszawy.

Ponadto przez wielokulturowość oraz różnorodność religii, miasto ma klimat mistyczny. Białystok dynamicznie się rozwija. Do miasta stale ściągają nowe firmy, które zatrudniają specjalistów w wielu dziedzinach, dlatego ci zmęczeni zgiełkiem, decydują się na przeprowadzki Warszawa - Białystok.

Przez stolicę województwa podlaskiego przebiega linia kolejowa Rail Baltica, która ma znaczenie europejskie, jest największym węzłem komunikacyjnym północno – wschodniej Polski. W mieście znajduje się lotnisko sportowe Aeroklubu Białostockiego. Jest też wiele innych obiektów sportowych.

Białystok to też wiele instytucji kulturalnych: mnóstwo teatrów, kin, chórów oraz muzeów czy galerii. Oprócz uniwersytetu i politechniki znajduje się tutaj duża ilość szkół wyższych, o wysokim poziomie kształcenia oraz bogatą ofertą dydaktyczną.

5 (100%) 1 vote

Przeprowadzka z Warszawy do Białegostoku