Przeprowadzki Warszawa - Gdańsk - Warszawa

Gdańsk, czyli miasto w północnej Polsce, nad Morzem Bałtyckim. Jest stolicą województwa pomorskiego, centrum kulturalnym, naukowym i gospodarczym, a także węzłem komunikacyjnym północnej Polski. Posiada wysoko rozwiniętą gospodarkę morską z dużym portem handlowym. Razem z Gdynią i Sopotem tworzy Trójmiasto. Posiada ponad tysiącletnią historię, która była tworzona przez wiele różnych kultur. Gdańsk symbolicznie jest uznawany za miejsce wybuchu II Wojny Światowej oraz początek upadku komunizmu w Europie Środkowej.

Odbywają się w nim największe na świecie międzynarodowe targi bursztynu i wyrobów bursztynowych Amberif. Miasto położone nad Zatoką Gdańską, u ujścia Motławy do Wisły. Bliskość morza sprawia, iż Gdańsk jest bardzo często wybierany, jako miasto do życia. Wiele osób decyduje się na przeprowadzki Warszawa Gdańsk lub innych miast, aby tam zamieszkać. Wpływ na to ma między innymi duża ilość terenów zielonych oraz czyste powietrze, nasiąknięte jodem. To również przyciąga wielu turystów, którzy mają problemy ze zdrowiem i przyjeżdżają zregenerować siły. Zwiedzają oni także zabytki, których w Gdańsku nie brakuje: gotyckie, renesansowe, manierystyczne, barokowe.

Do miasta ściąga również wiele sławnych osób, kręci się tam wiele filmów. Gdańsk słynie z nowoczesnych technologii, które ściągają do miasta kolejnych inwestorów. Ze względu na Międzynarodowe Targi Gdańskie, firmy decydują się na przeprowadzki biura lub choćby założenie w trójmieście filii. Miasto ma bardzo bogatą, szeroko rozbudowaną ofertę kulturalną oraz edukacyjną.