Przeprowadzki Warszawa - Katowice - Warszawa

Katowice — stolica Górnego Śląska. Miasto słynące głównie ze Spodka oraz kopalni. Katowice leżą bardzo blisko Krakowa, do Warszawy jest około trzy godziny jazdy pociągiem. Wiele osób pochodzących z tych rejonów pracuje w stolicy, a na Górny Śląsk wracają na weekend.

W Katowicach mówi się głównie gwarą śląską, będącą nieco spolszczoną niemczyzną, uznaną za język. Rodowici Ślązacy mówią tylko w tej sposób, pomimo że są Polakami, nie używając, na co dzień ojczystej mowy. Mają również specyficzny akcent. Górny Śląsk walczy z władzami polskimi o odrębność. Uważają, że nie są ani Polakami, ani Niemcami, chociaż do tych drugich im bliżej.

Poprzez ilość kopalni miasto ma ogromny problem z zanieczyszczonym powietrzem, co jednak nie jest przeszkodą dla ciągłej migracji w te strony. W mieście znajduje się wiele firm, które dają ludziom pracę i możliwości rozwoju. Razem ze wszystkimi miastami śląskiego zagłębia Katowice stanowią prawdziwą gratkę dla różnego rodzaju specjalistów, dlatego przeprowadzki Warszawa – Katowice odbywają się na porządku dziennym. Ludzi twierdzą, że życie biegnie tam wolniej niż w stolicy i żyje im się po prostu lepiej.

Katowice jako kiedyś miasto niemieckie posiada wiele pomysłów typowych dla tego kraju, chociażby widocznych w architekturze. Zabytkowe rozwiązania, połączone z nowoczesnością dają piorunujący efekt. Katowice są świetnie skomunikowane z miastami przyległymi. Razem daje to prawie całe województwo śląskie. Działają tam szkoły wyższe, które posiadają bardzo dobrą ofertę dydaktyczną, co sprowadza tam sporo studentów, którzy po skończonej nauce decydują się na kompleksową przeprowadzkę do Katowic. Lotnisko w pobliskich Pyrzowicach, które oferuje sporą ilość lotów na cały świat. Miasto daje mnóstwo możliwości zarówno jeśli chodzi o pracę, jak i ofertę kulturalną.

5 (100%) 1 vote

Przeprowadzka z Warszawy do Katowic.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!
783 099 299
22 308 00 80