Przeprowadzki Warszawa-Kielce-Warszawa

Kielce, czyli stolica województwa świętokrzyskiego, położona w środkowo – wschodniej Polsce. Otaczają je Góry Świętokrzyskie nad rzeką Silnicą. Część mieszkańców posługuje się jeszcze tak zwaną gwarą kielecką. Miasto przyciąga zabytkami, głównie kościołami, pałacykami czy synagogą, co sprawia, iż co roku do Kielc przyjeżdżają tłumy turystów.

W mieście oprócz Uniwersytetu oraz Politechniki działa wiele uczelni wyższych, które oferują różnorodne kierunki kształcenia, a także bogatą ofertę dydaktyczną. Kielce zostały niedawno okrzyknięte „Europejską Stolicą Mody” (choć jest to nieco kontrowersyjne) - mają tam miejsce premierowe pokazy kolekcji znanych projektantów. W mieście prężnie działają też sceny przeróżnych teatrów oraz chórów, a także filharmonia. Swoistego rodzaju atrakcją kulturalną oraz intelektualną jest bogata oferta działających na terenie miasta muzeów.

W Kielcach życie płynie inaczej, wolniej, spokojniej. To przyciąga ludzi, którzy chcą uciec z daleka od zgiełku większych miast. Ze względu na to, iż do Warszawy jest niewielka odległość, przeprowadzki z Warszawy do Kielc jak i przeprowadzki Kielce – Warszawa, są częstym wydarzeniem.

Również wiele osób pracuje na co dzień w stolicy i przyjeżdża do Kielc tylko na weekend. Twierdzą, że tylko tutaj odpoczywają, wyciszają się. Mieszka tutaj wiele specjalistów, więc firmy z Warszawy przeprowadzają się do Kielc i otwierają tutaj biura. Zmniejszają również przez to koszty, a mieszkańcy mają miejsca pracy.

Kielce są położone w centralnej Polsce, może nieco w kierunku południowym, przez co są miastem o dosyć „znośnych” odległościach od innych.

5 (100%) 1 vote

Przeprowadzka z Warszawy do Kielc

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!
783 099 299
22 308 00 80