Przeprowadzki Warszawa Toruń

Toruń to ciekawe po wieloma względami miasto, którego część leży na Kujawach, a część na Pomorzu. Leży nad rzekami Wisłą oraz Drwęcą, które to opływają go po jego obu stronach. Jedno z najstarszych miast w Polsce oraz swego czasu bardzo bogate. Obecnie duży ośrodek gospodarczy, kulturalny, naukowy, akademicki oraz turystyczny.

Słynie z tego, iż urodził się w nim Mikołaj Kopernik, a średniowieczny zespół miejski został wpisany na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO (Toruń jest także jego siedzibą). Miasto znajduje się w północno-środkowej części Polski, działają w nim główne stacje meteorologiczne i jest jednym z najbardziej zielonych miast w Polsce. Lasy zajmują ponad połowę jego powierzchni, a parki skupione są głównie w centrum i stanowią bogatą ofertę rekreacyjną.

Toruń nie jest wielką metropolią, dzięki temu przeprowadzki do Torunia z Warszawy czy Krakowa są coraz częstsze wśród ludzi szukających spokoju. Ci, którzy jednak wolą szybkie życie miejskie, często wyjeżdżają i decydują się na przeprowadzki do Warszawy czy innych większych miast. Życie w Toruniu biegnie dużo spokojniej i bez chaosu. Również czyste powietrze jest pozytywnym czynnikiem i liczy się przy wyborze miejsca zamieszkania.

Historycznie początek miastu dali Krzyżacy. Potem należało ono do Księstwa Warszawskiego, a następnie do Prus. Dopiero po pierwszej Wojnie Światowej Toruń wrócił do ziem Polskich, aby podczas drugiej znów zostać wcielony do III Rzeszy.

Teraz miasto jest obiektem inwestycyjnym, gdzie firmy decydują się na przeprowadzki biur, aby zaoszczędzać na kosztach. Ponadto powstają nowe uczelnie, hotele, muzea. W Toruniu życie płynie wolniej, ale jest ono bardzo interesujące.

5 (100%) 1 vote
 

Przeprowadzka z Warszawy do Torunia