Przeprowadzki Warszawa | biuro@trans-team.com | ☎ Tel: (+48) 22 308 00 80 | 📞 Tel: 24/h 783 099 299

jak nie dać się wyrolować na przeprowadzce

Opublikowane przez admin w dniu

Czy chcemy tego, czy nie, nieuczciwi ludzie chodzą po tym świecie. Spotkamy ich praktycznie we wszystkich sferach życiowych, także tych, które są dla nas szczególnie ważne czy trudne. Przeprowadzka to okres w życiu, który oznacza diametralną zmianę – może kosztować wiele nerwów, a jednocześnie przynieść dużo radości. Od tego jak zabierzemy się do wyboru firmy przeprowadzkowej zależy, której emocji będzie więcej. Przedstawiamy krótki poradnik jak znaleźć profesjonalną firmę transportową i nie dać się nabrać firmom-krzakom.

Dokumenty to podstawa

Jeśli szukasz dobrej firmy przeprowadzkowej w Warszawie (czy dowolnym innym mieście w Polsce), pamiętaj, że polskie prawo mówi jednoznacznie – jeśli firma działa legalnie, musi mieć niezbędne ku temu dokumenty. Dlatego nigdy nie bój się o nie poprosić! Wybrana firma ma obowiązek przedstawić papiery potwierdzające jej autentyczność. Jeśli kombinuje w tej kwestii lub zwleka tłumacząc się absurdalnymi wymówkami – lepiej od razu szukaj kogoś innego. Z usług firm niezarejestrowanych korzystać nie warto – nawet jeśli jest szansa na jakieś oszczędności, to ryzyko jest dużo wyższe niż zyski.

Pytanie o ubezpieczenie

Fakt, że dana firma transportowa udzieliła wyczerpujących informacji dotyczących legalności ich działalności jeszcze nie świadczy, że wybraliśmy prawidłowo. Równie ważne są sprawy związane z ubezpieczeniem mienia na czas transportu. Nim podejmiemy decyzję o wyborze, spytajmy jakie są zasady ubezpieczenia – czy jest ono wliczone w cenę, jakie sytuacje obejmuje. Nie warto ufać tym przewoźnikom, którzy nie chcą ubezpieczać naszego mienia – skoro będą się nim zajmować, to mają obowiązek o nie zadbać! Nie ma gorszej sytuacji jak stłuczony ulubiony wazon czy zniszczone meble w czasie przeprowadzki.

Stan techniczny pojazdów

Wybierając firmę przeprowadzkową warto także spytać o stan techniczny pojazdów. Każda firma ma obowiązek dbać o swoją flotę, a każdy klient ma prawo upewnić się, że nie będzie miała miejsca sytuacja, w której coś się stanie z winy złego stanu samochodu.

Opinie w Internecie

Oczywiście na wybór także powinny wpłynąć opinie – szczególnie te, które znajdziemy w Internecie. Warto przejrzeć różne portale, by mieć pewność, że opinie o firmie transportowej nie zostały sfabrykowane. Jeśli któryś z naszych znajomych ma za sobą przeprowadzkę – także warto spytać o doświadczenia.

Nie bójmy się pytać

Jak wynika z artykułu podstawą poszukiwań dobrej firmy jest… zadawanie pytań. Jeśli odważymy się wypytać o wszystkie szczegóły, poprosić o dokumenty i rozwianie wątpliwości – wtedy na pewno przeprowadzka się uda!

Tanie przeprowadzki! Zadzwoń!