Menu Zamknij

Blog

Zimowa przygoda – przeprowadzka!

Zmiana miejsca zamieszkania zawsze wiąże się ze stresem i dużą ilością pracy. Większość z nas na moment przeprowadzki wybiera cieplejsze pory roku – śnieg nas wtedy nie zaskoczy na drogach, a gruba kurtka nie będzie utrudniać załadunku czy rozładunku. Czasem jednak życie zmusza nas do przeprowadzki zimą. Na co zwrócić uwagę i jak się zachować, by ograniczyć dyskomfort i zapewnić dogodne warunki pracy?

Przeprowadzka zimą – Zimno, zimniej, najzimniej

Jednym z istotnych czynników utrudniających przeprowadzkę w zimie jest temperatura. Pamiętajmy, że jeśli dom do którego się wprowadzamy jest świeżo po remoncie – czeka nas wietrzenie. Warto zadbać o to zawczasu, by tuż po przeprowadzce do nowego mieszkania nie spędzać czasu przy otwartych oknach.

Ze względu na temperaturę warto też zadbać o jak najbardziej optymalne spakowanie mienia. W trakcie przeprowadzki drzwi do domu będą długo otwarte, więc im mniej pakunków i im łatwiej będzie się je nosiło – tym większe szanse na to, że cały proces nie zajmie zbyt dużo czasu. Liczmy się z tym, że przeprowadzając się zimą prawdopodobnie wydamy więcej na ogrzewanie – właśnie z uwagi na dodatkowe wietrzenie domu czy mieszkania.

Śliskie drogi, mgły, śnieżyce

Zimą nie jesteśmy w stanie przewidzieć pogody. Choć prognozy na ogół się sprawdzają, to może się zdarzyć, że danego dnia nadejdzie niespodziewana śnieżyca czy gołoledź. Pamiętajmy, że firma przeprowadzkowa dołoży wszelkich starań, by dostarczyć nasze mienie do celu. Musimy jednak liczyć się z sytuacją, że transport mebli potrwa dłużej niż planowaliśmy lub zostanie przełożony na inny dzień. Jeśli powód zmiany daty wynika z pogody – zaakceptujmy to. Chodzi o życie ludzi i bezpieczeństwo mienia.

Pogoda może także utrudnić załadunek, dlatego nim zaczniemy nosić pudła, należy sprawdzić stan drogi, którą będziemy przemierzać. Jeśli chodnik jest śliski – posypmy go solą. Jeśli na klatce schodowej jest mokro – osuszmy ścieżkę. Pamiętajmy, że zdrowie jest najważniejsze.

Prawidłowe pakowanie mienia

Przeprowadzając się zimą pamiętajmy także o tym, by prawidłowo zabezpieczyć nasze mienie. Kartony powinny być dodatkowo owinięte folią, bowiem w sytuacji gdy trzeba będzie je postawić na śniegu – mogą przemoknąć. Ta zasada szczególnie tyczy się przedmiotów, którym wilgoć może zaszkodzić: gazet czy książek.

Przeprowadzka zimą

Jakkolwiek zimą trudniej zmienić miejsce zamieszkania, to jeśli do całego procesu przeprowadzki podejdziemy z głową – uda się! Powodzenia!