Przeprowadzki Warszawa | biuro@trans-team.com | ☎ Tel: (+48) 22 308 00 80 | 📞 Tel: 24/h 783 099 299

Zawartość strychu – co z nią zrobić w trakcie przeprowadzki

Opublikowane przez admin w dniu

Zmieniając miejsce zamieszkania często stajemy przed masą trudnych pytań. Którą firmę przeprowadzkową wybrać, jaki transport jest najlepszy, jak przewieźć meble i… co zrobić z niepotrzebnymi rzeczami. Dziś kilka rad i wskazówek.

Dlaczego nie zabieramy wszystkiego ze sobą?

Problem związany z liczbą przedmiotów do przeprowadzki dotyka szczególnie osoby, które zmieniają miejsce zamieszkania na mniejsze. Wtedy nie ma litości – części rzeczy trzeba się pozbyć! Jednak zmieniając dom na większy także warto pomyśleć o porządkach. Argument, że się nie chce i że przecież się wszystko zmieści – wyrzucamy do śmietnika. Pamiętajmy, że na koszt przeprowadzki składa się liczba wynajętych aut, ich kursów, a czasem także rozmiar wynajętego samochodu do przeprowadzki. Łatwo więc zauważyć, że jeśli poświęcimy dzień na porządki – zaoszczędzimy na przeprowadzce! A nawet zarobimy. Jak?

Pieniądze leżą na strychu

Każdy z nas na strychu czy w piwnicy ma mnóstwo niepotrzebnych rzeczy. Stary rower, ubrania, które się znudziły, zabawki z dzieciństwa… Wiele z tych przedmiotów trzymamy z powodów sentymentalnych lub zwykłego lenistwa. A przecież część z nich nie jest nawet zniszczona! Sprzedając rzeczy na aukcji internetowej lub wywieszając ogłoszenie w lokalnej gablocie zyskujemy podwójnie – nie dość, że oszczędzamy na przeprowadzce, to jeszcze na niej zarabiamy. Kiedyś podsumowano wartość takiego “porzuconego strychu” przeciętnego Polaka. Kwota opiewała na kilka tysięcy.

Aukcje, licytacje, ogłoszenia

Wybór sposobu na pozbycie się przedmiotów nie jest łatwy. Jedną z możliwości są aukcje – tam powinniśmy bez problemu sprzedać rzeczy niezniszczone, wartościowe, o ile damy im korzystne ceny. Warto wieszać ogłoszenia jeśli mamy do sprzedaży meble czy duże przedmioty – wtedy unikamy kłopotów z wysyłką, bo kupiec sam towar odbiera. Jeśli znajdziemy rzeczy nieprzydatne czy zniszczone – z nimi także da się coś zrobić. Istnieją w sieci portale, które odkupują wszystko – na wagę. Zawrotnej kwoty dzięki nim się nie osiągnie, ale zawsze trochę grosza wpadnie.

Przeprowadzkę czas zacząć!

Porządki przed przeprowadzką do miasta to absolutny obowiązek każdego gospodarnego Polaka. Nie warto tłumaczyć się niechęcią czy brakiem czasu – tylko podchodząc do zadania poważnie możemy zaoszczędzić (a nawet zyskać).

Tanie przeprowadzki! Zadzwoń!