Przeprowadzki Warszawa | biuro@trans-team.com | ☎ Tel: (+48) 22 308 00 80 | 📞 Tel: 24/h 783 099 299

transport AGD podczas przeprowadzki

Opublikowane przez admin w dniu

transport sprzętu AGD.

Temat pakowania się, wynajmowania firm i przewozu swojego mienia, to temat rzeka. Dlatego dziś jeden z aspektów przeprowadzki, czyli transport AGD.

Sprzęt AGD taki jak zmywarka, pralka, kuchenka czy lodówka, wcale nie jest takim prostym w transporcie, jakby mogło się na początku wydawać. No to po kolei.

1. Kuchenka. Mowa tu oczywiście o elektrycznej. Kuchenki gazowej nie przeprowadzamy ze sobą, wymaga ona specjalistycznego montażu przez fachowca, dlatego też lepiej po prostu w ogóle jej nie ruszać, aby nie uszkodzić choćby przewodów, które później mogą grozić niebezpieczeństwem. W przypadku kuchenki elektrycznej czy indukcyjnej najważniejsze jest zabezpieczenie płyty podczas transportu. Dobrze jest owinąć ją np. folią bąbelkową. Druga rzecz to piekarnik. Nigdy nie zostawiajmy (jak mamy w zwyczaju) blach czy patelnie wewnątrz. Należy wyjąć je przed przewozem, gdyż nagłe uderzenie nimi w szybkę piekarnika może prowadzić do uszkodzeń.

2. Pralka i zmywarka. Dwa urządzania, które podczas swojej pracy korzystają z dużej ilości wody, a podczas niewłaściwego transportu w czasie przeprowadzki, mogą zostać przez nią uszkodzone. Dlatego pilnujemy, aby były przewożone w pozycji pionowej, aby ewentualna wilgoć była odprowadzana tak, jak należy. Po dostarczeniu ich do miejsca docelowego także lepiej jest otworzyć urządzenie i odczekać kilka godzin, zanim podepniemy je do zasilania.

3. Lodówka. Tu większość z nas zdaje sobie sprawę tego, że jakiekolwiek przenoszenie lodówki musi odbywać się wyłącznie w pozycji pionowej. Wynika to z jej zasady działania, a dokładniej krążącego w sprzęcie płynu odpowiadającego za jej chłodzenie. Płyn ten przedostać się w nieodpowiednie miejsca w sprzęcie, jeżeli lodówka będzie zbyt mocno wstrząsana lub przewożona podczas przeprowadzki w nieodpowiedniej pozycji, niż jest jej przeznaczenie. Podłączenie takiego sprzętu może skutkować awarią elektryczną i jego zniszczeniem.

Do tego wszystkiego pamiętajmy, że najlepiej do przewozu sprzętu AGD wynająć specjalnie przystosowany samochód, na przykład z firmy przeprowadzkowej. Posiadają one wystarczająco dużo miejsca, aby pomieścić sprzęt, odpowiednie zabezpieczenia chroniące go przed uszkodzeniami w trakcie transportu, jak i często ekipę przeszkolonych fachowców, którzy doskonale wiedzą, jak powinni postępować z różnego rodzaju rzeczami.

Call Now ButtonPrzeprowadzki Warszawa