Przeprowadzki Warszawa | biuro@trans-team.com | ☎ Tel: (+48) 22 308 00 80 | 📞 Tel: 24/h 783 099 299

Przeprowadzka na wieś – za i przeciw

Opublikowane przez admin w dniu

Każdy z nas czasem marzy o tym by uciec od zgiełku miasta. Zmęczeni życiem w ciągłym biegu, stresującą pracą, nerwowymi znajomymi zaczynamy marzyć o tym, by nasze życie było inne. Spokojne. Ustatkowane. Być może: lepsze. Myśląc o zmianie rozważamy przeprowadzkę. I to nie byle jaką – bo przeprowadzkę na wieś. To rozwiązanie w ostatnim czasie stało się modne i faktycznie może uwolnić nas od wielu problemów. Wcale jednak nie musi. Jakie są za i przeciw życia na wsi? Dziś staramy się je w skrócie przedstawić.

Dlaczego chcesz się przeprowadzić?

Podstawowym pytaniem jakie powinniśmy sobie zadać nim zaczniemy szukać firmy przeprowadzkowej jest: dlaczego akurat wieś? Odpowiedź na to pytanie wcale nie jest taka oczywista. Wieś kojarzy nam się ze spokojem i stagnacją, ale każdy z nas ma inne głęboko ukryte potrzeby. Dla jednych ucieczka na wieś kojarzy się z krokiem w stronę natury. Inni myślą o wielkim domu. Zrozumienie swoich potrzeb jest podstawą w podejmowaniu tak ważnych decyzji.

Co z bliskimi?

W przypadku przeprowadzki z Warszawy najłatwiej mają single. Jeśli jednak żyjemy w związku lub mamy dzieci – przeprowadzka na wieś przestaje być wyłącznie naszą sprawą. Musimy wziąć pod uwagę także uczucia ludzi, którzy w tym procesie będą brali udział. Pojadą z nami? Chcą tego?

Tutaj warto zadać sobie też jeszcze jedno pytanie: czy aby myśląc o wyjeździe na wieś nie marzymy czasem o tym, by wyrwać się z nieudanego związku? Lub go naprawić? Jeśli tak – przeprowadzka to najgorsza decyzja jaką możemy podjąć.

Życie na wsi to bajka

Faktycznie życie na współczesnej polskiej wsi jest baśniowe. Codzienne słuchanie śpiewu ptaków, spacery po lesie, kontakt z przyrodą. To wszystko pozytywnie na nas wpływa, sprawia, że jesteśmy bardziej zrelaksowani, szczęśliwi. Z drugiej jednak strony myśląc o ucieczce na wieś zapominamy, że życie w domu jest zupełnie inne niż życie w bloku. Trzeba odśnieżać chodnik, robić zakupy na zapas (bo często do sklepu jest kilka kilometrów), palić w piecu… Tego wszystkiego można się nauczyć, niektórym nawet to może sprawić przyjemność. Pytanie jednak brzmi: czy my naprawdę tego chcemy?

A co z pracą?

I ostatnia kwestia, którą musimy przemyśleć nim się zajmiemy przeprowadzką na wieś – praca. Pamiętajmy, że na wsi o wiele trudniej będzie o znalezienie pracy. Czy chcemy zrezygnować z tej, którą już mamy? Czy planujemy dojeżdżać? Najłatwiej w tej kwestii mają osoby, które pracują zdalnie. Jeśli jednak planujemy dojeżdżać, zorientujmy się czy aby na pewno na naszej pięknej wymarzonej wsi odśnieżane są wszystkie drogi dojazdowe.

Czasem warto!

Choć przeprowadzka na wieś nie jest dla każdego, to czasem warto się na nią zdecydować.

Tanie przeprowadzki! Zadzwoń!